Emīls Ozols
Pastāsti mazliet vairāk par sevi, ar ko ikdienā nodarbojies un kas Tevi ir atvedis uz Coworking Liepaja?
Ikdienā es esmu audzēknis PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" , kur apgūstu reklāmas komercpakalpojuma darbinieka profesiju. Paralēli vadu darbu arī skolas audzēkņu pašpārvaldē, kur vairāk darbojos ar organizēšanu, plānošanu un skolas vides uzlabošanu. Esmu arī pirms inkubācijas statusā LIAA "Liepājas biznesa inkubators" , kur strādāju ar savu ideju par reklāmas aģentūru Liepājā. Taču neviena no šīm lietam nebija mans ceļvedis uz Coworking.
Aptuveni maija beigās es uzsāku sadarbību ar "Latvijas tirzniecības un rūpniecības kameru" , kas arī darbojas Coworking telpās. Tā iesākot darbu ar šo biedrību, es uzsāku strādāt Coworking telpās.

Pastāsti mazliet vairāk par savu ikdienu, kāda ir dizainera ikdiena?
Būt dizainerim nenozīmē darbu tikai pie datora, tas ir, liels darbs ar cilvēkiem. Viens no dizaina aspektiem ir cilvēku vēlmes, tendences un mode, tāpēc komunikācija ir ļoti svarīga. Darbs ļoti bieži notiek naktīs, jo labākie dizaina risinājumi nāk tieši nakts stundās. Darbs ar dizainu pieprasa būt radošam un inovatīvām ikdienas, tāpēc daudz laika pavadu arī skicējot laukā vai vienkārši vērojot pasauli, lai atrastu idejas un iedvesmu, jo neko jaunu jau atklāt nav iespējam, viss ir mums apkārt tikai to ir jāspēj saredzēt. Pēc manām domām labs dizaineris ir tas, kurš spēj ieraudzīt vienai lietai, desmit dažādus risinājumus, kaut tie ir bezgala absurdi.

Kā Tu izvēlējies savu profesiju un kas Tevi ir atvedis līdz tam ar ko nodarbojies šodien?
Tas notika trešajā klasē, kad arī apmeklēju "Kalētu mākslas un mūzikas skolu". Kādā gleznošanas nodarbībā pasniedzēja man jautāja, par ko gan vēlos kļūt, kad pieaugšu, un es diezgan pašpārliecināti atbildēju, ka būšu mākslinieks. Kaut arī īsti nespēju dēvēt sevi par mākslinieku šodien, tomēr strādāju ļoti mākslai tuvā jomā. Tieši bērnu mākslas skolā es atradu savu aicinājumu - dizains. Man bija iespēja izvēlēties profesionālo ievirzi -keramika vai datorgrafika un es izvēlējos datorgrafiku, kas bija mani dizaina pirmsākumi. Tā nu es ar to sāku aizrauties arī brīvajā laikā, un lūk kur esmu nonācis šodien. Tāpēc no sirds vienmēr būšu pateicīgs savam pirmajam kompozīcijas, zīmēšanas un datorgrafikas pasniedzējām Mārtiņam Cukuram.

Vai esi iepriekš strādājis kopstrādes birojos un kādas priekšrocības saredzi darbam Coworking? Šī ir mana pirmā pieredze ar kopstrādes birojiem, taču šī ir lieliska iespējam darbam. Iepriekš es devu priekšroku darbam mājās, taču tad bieži nonācu situācijās, ka nespēju strādāt, jo mājas nav birojs. Kad iepazinu iespēju par kopstrādes biroju , biju pārsteigts kā mani darba paradumi biju mainījušies un cik daudz cilvēku tu vari šeit iepazīt. Šobrīd esmu ieguvis ļoti daudz jaunu draugu un klientu tieši darbojoties Coworking telpās. Protams japiebilsts, ka iespēja strādāt visu diennakti, apmeklēt seminārus, u.t.t. ir vēl lielāka priekšrocība savai attīstībai un darbam.

Pastāsti mazliet vairāk par saviem turpmākajiem plāniem
Šobrīd strādāju ar dažādiem projektiem, kas bieži vien ir liels pārbaudījums arī man, jo apgūstu ko jaunu ar katru jaunu projektu. Mans lielākais plāns jeb tāds kā mērķis ir uzsākt ilgtermiņa stabilu darbu ar klientiem un iespējams jau pavisam drīz sniedzot pakalpojumus jau kā reklāmas aģentūra. Taču paralēlais projekts, kuru izsapņoju pagājušajā gadā ir studentu kopiena Liepājā, kas apvienotu lielu daļu mūsu pilsētas studentu un audzēkņu. Spēks ir kopībā un mēs to varam, jo parādot jauniešiem iespēju klāstu un to piedāvājot apgūt un izmantot, Liepāja attīstītos daudz straujāk un tieši jauniešu iniciatīvas vadīta.
Made on
Tilda